Επισκεψη στην Prel

Επισκεψη στην Prel

Δημοσίευσηαπό panos hatzikallinikidhs » Τετ Μαρ 30, 2016 6:32 am

Υστερα απο καλεσμα του ιδιωκτιτη της σχολης,εκανα την επισκεψη μου ,με ξεναγισαν και εγω απο την μερια μου τους εκανα μια επιδηξη αξιοπρεπες τα γνωστα [λουπ,ζικ-ζακ,κλεισιματα :p ] οχι οχι ,απογειωση / προσγειωση και 2/3 κυκλους,Με την ζητηση για σχολες θα πρεπει να ανεβη το παραμοτερ 1000 % 8) ,αν ναι τοτες η PARAMOTORHELLAS,θα κανη την εμφανιση της γιατι τωρα δεν εχει ενδιαφερον ,οποτε το χομπυ ειναι χομπυ ενα φωτο στορι και ενα βιντεο προς βραδακι.https://plus.google.com/u/0/+PARAMAGIAb ... Nqj-PL_4AE
Άβαταρ μέλους
panos hatzikallinikidhs
Friend
 
Δημοσ.: 1044
Εγγραφή: Τετ Σεπ 23, 2009 7:55 am
Τοποθεσία: THESSALONIKI

Re: Επισκεψη στην Prel

Δημοσίευσηαπό paramotorhellas » Τετ Μαρ 30, 2016 4:12 pm

Ο ιδιοκτητης της Prel ενθουσιαστηκε απο την παρουσιαση και υποσχεθηκε να προωθηση το παραμοτερ στην Βορεια Ελλαδα,ο χωρος ειναι ακρως επαγγελματικος και για εκπεδευση καταληλοτατος. [smilie=saber.gif] [smilie=ter2.gif] [smilie=response blue.gif]
paramotorhellas
Friend
 
Δημοσ.: 53
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2015 6:42 pm

Re: Επισκεψη στην Prel

Δημοσίευσηαπό aimilios » Παρ Απρ 01, 2016 11:23 am

Δηλαδη ο ιδιοκτητης της Prel αγνοουσε την υπαρξη του παραμοτερ και με την παρουσιαση ενθουσιαστηκε και υποσχεθηκε να το προωθησει στην Ελλαδα; :lol: Εδω ταιριαζει το "μαθανε οτι γαμιομαστε και πλακωσαν και οι γυφτοι" δηλ πλεον με την νομιμοποιηση του παραμοτερ ας τσιμπισουμε κι'εμεις κατι απο την πιτα την οποια επι χρονια σνομπαραμε.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ
aimilios
Άβαταρ μέλους
aimilios
Friend
 
Δημοσ.: 488
Εγγραφή: Τρί Απρ 25, 2006 2:39 pm
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Re: Επισκεψη στην Prel

Δημοσίευσηαπό panos hatzikallinikidhs » Παρ Απρ 01, 2016 8:42 pm

Λεκτικα δεν αρμοζη να μιλαμε [γραπτα ],ετσι :? αλλα και ετσι ειναι και του τοπα,αλλα αν κατι δεν ειναι νομιμο ....απλα δεν υπαρχη και οταν εχεις "αεροδρομιο" με αεροσκαφη πρεπει να ναι νομιμα και να υπαρχει και κερδος. Ας το προωθηση ,αλλοστε με ιδιωτικα κεφαλαια πανε μπροστα καποια πραγματα, και για κερδος ? για μενα ειναι χομπυ,
οφειλω να πω οτι ο χωρος του ειναι για εκπεδευση "μανα",φυσικα πασχη απο γνωσεις αλλα αυτο αφορα αυτον, εγω την βολτα μου εκανα και θα την ξανακανω :wave: .
Άβαταρ μέλους
panos hatzikallinikidhs
Friend
 
Δημοσ.: 1044
Εγγραφή: Τετ Σεπ 23, 2009 7:55 am
Τοποθεσία: THESSALONIKI

Re: Επισκεψη στην Prel

Δημοσίευσηαπό petros vlahos » Σάβ Απρ 02, 2016 1:30 pm

θα πω και εγω την γνώμη μου επειδή τον Παναγιώτη τον γνωρίζω πολλά χρόνια πριν σαν μαθητευόμενος στο μηχανοκίνητο αετό ειναι ενας επαγγελματίας καθαρά έμπορος όπως παρα πολοί και στο χώρο μας αλλα οτι κάνει το κάνει σωστά και μελετημένα και θα έλεγα κοιτάζει μπροστά και έχοντας σαν κριτήριο την κρίση που μαστίζει την Ελλάδα το παραμοτέρ πια είναι ίσως το ποιό προσιτό απο οικονομικής άποψης και οχι μόνο!! ποιός διαθέτη 30-60000 ευρώ σήμερα για αεροπλανάκι? και ελικόπτερα robinson είχε παλαιότερα!!!και θα κάνω την εξής ερώτηση..ποιός κάνει σοβαρή δουλειά σήμερα στο παραμοτέρ στην βόρεια Ελλάδα??εγω λεω κανένας γιατί σας πειράζει που καποιος ενδιαφέρεται να το κάνει?και θα το κάνει σωστά επαγγελματικά! οταν δεν υπάρχει κανονισμός δεν υπάρχει ενδιαφέρον...οτι είναι άσχετος αυτό δεν λέει τίποτα πολύ γρήγορα θα γίνει σχετικός να με θυμηθείτε που το λέω!!οταν το 1997 ειχε aircreation αετούς και έφερνε τους Γάλους και βούλγαρους πρωταθλητές για εκπαίδευση στην υπόλοιπη Ελλάδα κολούσαν με ηλεκτροκόλληση σωλήνες για να πετάξουν!!!!!και πανιά απο τέντες έβαζαν αυτά!!! :D :D :D

υγ ο prel εχει και εξουσιοδοτημένο συνεργείο για rotax!!σας λεει κατι αυτο?
η απογειωση ειναι προαιρετικη!
η προσγειωση ειναι παντα υποχρεωτικη!
Άβαταρ μέλους
petros vlahos
Friend
 
Δημοσ.: 477
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2011 7:25 am
Τοποθεσία: Malia Crete

Re: Επισκεψη στην Prel

Δημοσίευσηαπό panos hatzikallinikidhs » Σάβ Απρ 02, 2016 2:33 pm

Πετρο,γυρισα απο πτησουλιτσα :D ...και να ξερεται εχει και στην Αθηνα "αεροδρομιο" η Prel,και --ξερουν αυτοι-- εχει μιληση με ατομα του χωρου ,απλα γνωριστικαμε και ειδα τις προδιαγραφες του χωρου του,θα χαιρομουν να μαθαινα σε ενα τετοιο χωρο,γρασιδι,ανεμος απο την θαλασσα μερια,κλειστος χωρος για καφε και φυλαξη εξοπλισμου κλπ,ε αυτα εχουν κοστος, με ενοχλη οτι λεκτικα χανουμε το επιπεδο την στιγμη που φαινεται οτι ολοι σε αυτο το "θερεντ" δεν εχουν κερδος η ...τι ?
Άβαταρ μέλους
panos hatzikallinikidhs
Friend
 
Δημοσ.: 1044
Εγγραφή: Τετ Σεπ 23, 2009 7:55 am
Τοποθεσία: THESSALONIKI

Re: Επισκεψη στην Prel

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Σάβ Απρ 02, 2016 8:30 pm

Συμφωνώ με Πάνο και Πέτρο και επαυξάνω.Χαιρόμαστε πάντα για καινούργιους συναδέλφους πόσο μάλον για λέσχες.Αν ειναι οπως τα λέει και ο Πάνος(πτητική περιοχή) θα μπορούσαμε στο μέλον να διοργανώσουμε και αγώνες!
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Re: Επισκεψη στην Prel

Δημοσίευσηαπό aimilios » Κυρ Απρ 03, 2016 6:47 am

Δεν προσβαλω με την ατακα που εγραψα Πανο. Ειπα οτι ειδαν την πιτα και τρεξανε. Το 1994 ειδα πρωτη φορα παραμοτερ στην Παραλια της Κατερινης σε εκδηλωση της αερολεσχης και το ζηλεψα. Απορια μου, γιατι τοσα χρονια δεν εκανε κατι ο Prel;
Καποτε (το 2000) σε εκδηλωση στην Κονιτσα καθισμενοι στην σκια διπλα στο ποταμι φιλος με συστηνει σε γνωστο του (πολυ γνωστο ατομο) "απο εδω ο φιλος μου που πεταει και με παραμοτερ". Και πριν προλαβει να ολοκληρωσει την κουβεντα ο κυριος αυτος εκανε οπως κανουν σε ταινιες οι δαιμονισμενοι οταν βλεπουν τον σταυρο. "Μη μη μη δεν θελω να ακουω γι'αυτο".
Σημερα εχει παραμοτερ και ειναι εκπαιδευτης ελευθερου και παραμοτερ. Δεν σχολιαζω τις γνωσεις του αλλα την αντιδραση του τοτε και σημερα.
Τι βλεπω εδω; Ειδαν οτι εχει αναπτυξη το ειδος αυτο και καποιοι εκει που εφτυναν τωρα γλυφουν.
aimilios
Άβαταρ μέλους
aimilios
Friend
 
Δημοσ.: 488
Εγγραφή: Τρί Απρ 25, 2006 2:39 pm
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Re: Επισκεψη στην Prel

Δημοσίευσηαπό panos hatzikallinikidhs » Κυρ Απρ 03, 2016 8:58 am

kαλημερα ,ετσι ειναι Αιμιλιε αλλα τωρα ειναι νομιμο και πρεπει να μπουν-βγουν αυτοι που λεμε επαγγελματιες στον χωρο,εμενα με ενοχλη [αποψη μου] οτι λεκτικα μην τα χανουμε οι πιο πολυ εκ του ασφαλους, Η/Υ,λεναι και..Ντινο για αγωνες δεν κανη ο χωρος ,απο πανω παιρνανε αεροπλανα για το αεροδρομιο, Α Λ Λ Α οι αγωνες ειναι για λιγους ,εμεις να καβαλαμε τον εξοπλισμο και να μαστε στον αερα ,τωρα νομιμα ,παρανομα ειναι αλλη κουβεντα ,το σοβαρο ειναι η μαθηση η οποια δεν τελειωνη αγοραζοντας εξοπλισμο και κανοντας μερικα μαθηματα,ακομα κανω λαθη και μαθαινω ετσι παει αυτο το σπορ,ΑΝΤΕ παω να δω το γκαρντασι μου τρεχει 42χλμ Μαραθωνιο :clap:
Άβαταρ μέλους
panos hatzikallinikidhs
Friend
 
Δημοσ.: 1044
Εγγραφή: Τετ Σεπ 23, 2009 7:55 am
Τοποθεσία: THESSALONIKI

Re: Επισκεψη στην Prel

Δημοσίευσηαπό petros vlahos » Κυρ Απρ 03, 2016 3:16 pm

Ειδαν οτι εχει αναπτυξη το ειδος αυτο και καποιοι εκει που εφτυναν τωρα γλυφουν!!!!!!!!!!!
Αιμίλιε με άρεσε το σχόλιο σου!!!!χα χα !!ετσι ειναι και χαίρομαι πολυ που τελικά μετά απο όλα που δοκίμασα κατέληξα στα γεράματα... στο αγαπημένο μου παραμοτεράκι και να με συνχωρέσεται αν αναφέρω σακούλα(μεταφορικα) τα φτεράκια μας κλπ χαριτολογόντας.... :D
η απογειωση ειναι προαιρετικη!
η προσγειωση ειναι παντα υποχρεωτικη!
Άβαταρ μέλους
petros vlahos
Friend
 
Δημοσ.: 477
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2011 7:25 am
Τοποθεσία: Malia Crete


Επιστροφή στο Video & Foto

cron
  • Συνολικά υπάρχουν 70 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 με απόκρυψη και 70 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
  • Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 484 την Σάβ Απρ 27, 2024 5:40 pm
  • Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 70 επισκέπτες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 70 επισκέπτες