Το πρωταθλημα παραμοτερ που εγινε το 2010 στην Βρετανια.

Το πρωταθλημα παραμοτερ που εγινε το 2010 στην Βρετανια.

Δημοσίευσηαπό dmpatanis » Τετ Ιαν 26, 2011 5:54 pm

Παρακατω θα δειτε 25 λεπτα ταινια απο το ανοιχτο πρωταθλημα παραμοτερ που εγινε στην Βρετανια το 2010,εστιαζοντας κυριως σε Γαλλους πιλοτους.
Απολαυστε.

http://vimeo.com/18238618
dmpatanis
Friend
 
Δημοσ.: 98
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 16, 2010 8:54 pm
Τοποθεσία: Volos-Greece

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Πέμ Ιαν 27, 2011 10:41 am

Δύσκολα τα βλέπω παιδιά τα πράγματα.θα μπορέσουμε να κάνουμε εμεις κατι ανάλογο? Εν πάσει περιπτώσει θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο δυνατόν, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι θα διακινδυνεύσουμε κι ολας.
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Δημοσίευσηαπό aimilios » Πέμ Ιαν 27, 2011 4:36 pm

Ντινο αν και δεν εχω δει ζωντανα καποιον αγωνα στο εξωτερικο για να εχω πιο σωστη κριση απο αυτο που βλεπω στο βιντεο αλλα και σε αλλα βιντεο νομιζω οτι οι δοκιμασιες ειναι δυσκολες για το επιπεδο των περισοτερων Ελληνων πιλοτων πχ στην ριψη των κωνων λιγο πριν το flare με σβηστο μοτερ -πολυ δυσκολη δοκιμασια- πιθανον μονο ο Δημητρης ο μικρος να το εχει. Ακομη δεν ξερουμε τι υλικα θα εχει στην κατοχη της η αερολεσχη Δραμας. πχ φουσκωτους κωνους δυσκολο να εχουν.
Σαν πρωτος αγωνας με παραμοτερ νομιζω θα ειναι προσαρμοσμενος στο επιπεδο των Ελληνων πιλοτων. Οπως και να'χει ομως η διοργανωση λογω εμπειριας της λεσχης θα ειναι τελεια.
Εγω παντως θα ειμαι εκει για την συμετοχη, την εμπειρια και την παρεα με φιλους. :wav:
aimilios
Άβαταρ μέλους
aimilios
Friend
 
Δημοσ.: 488
Εγγραφή: Τρί Απρ 25, 2006 2:39 pm
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Δημοσίευσηαπό vasilis » Πέμ Ιαν 27, 2011 5:23 pm

aimilios έγραψε:νομιζω οτι οι δοκιμασιες ειναι δυσκολες για το επιπεδο των περισοτερων Ελληνων πιλοτων πχ στην ριψη των κωνων λιγο πριν το flare με σβηστο μοτερ -πολυ δυσκολη δοκιμασια- πιθανον μονο ο Δημητρης ο μικρος να το εχει.


οι κόνοι είναι πολύ ενδιαφέρον, και αν δεν καταφέρουμε να τους ρίξουμε και τους 5 εμείς, ίσως να το καταφέρουν οι Τούρκοι.
ΥΠ. στον αγώνα μάλλον θα λάβουν μέρος και ποιλότοι απο τη Τουρκία και τη Βουλγαρία.
Άβαταρ μέλους
vasilis
Friend
 
Δημοσ.: 289
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2007 10:24 pm
Τοποθεσία: Greece

Δημοσίευσηαπό canela » Πέμ Ιαν 27, 2011 10:29 pm

Κυριε βασιλη σε 15 μερες θα παω στον πλαταμωνα και θα παραμεινω για δυο μηνες περιπου γιατι θα παραλαμβανω κατι ομαδες για ξεναγηση στην βεργινα.Ο κυριος ντινος προτεινε να παω για μια γνωριμια στον κυριο βλασοπουλο αλλα δεν το βλεπω λογω υποχρεωσεων.αραγε απο πλαταμωνα θα ειναι ευκολο να σας βρω στην λαρισα??
Άβαταρ μέλους
canela
Friend
 
Δημοσ.: 17
Εγγραφή: Τρί Ιαν 25, 2011 7:01 am
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό vasilis » Πέμ Ιαν 27, 2011 11:43 pm

Γειά σου, δυστηχός εγώ δεν έχω αυτοκίνητο για να βρεθούμε, υπάρχουν όμως πολλά άτομα που ασχολούντε με το άθλημα απο Βόλο και απο Κατερίνη που μόλις διαβάσουν το ποστ πιθανόν να προσπαθήσουν να έρθουν σε επαφή μαζι σου.
Άβαταρ μέλους
vasilis
Friend
 
Δημοσ.: 289
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2007 10:24 pm
Τοποθεσία: Greece

Δημοσίευσηαπό aimilios » Παρ Ιαν 28, 2011 1:52 am

canela έγραψε:Κυριε βασιλη σε 15 μερες θα παω στον πλαταμωνα και θα παραμεινω για δυο μηνες περιπου γιατι θα παραλαμβανω κατι ομαδες για ξεναγηση στην βεργινα.Ο κυριος ντινος προτεινε να παω για μια γνωριμια στον κυριο βλασοπουλο αλλα δεν το βλεπω λογω υποχρεωσεων.αραγε απο πλαταμωνα θα ειναι ευκολο να σας βρω στην λαρισα??


Αγαπητε "canela" ακριβως πανω απο τον Πλαταμωνα στον Νεο Παντελεημονα υπαρχει σχολη αλεξιπτωτου πλαγιας απ'οπου ξεκινησα κι'εγω. Αν σ'ενδιαφερει μπορεις να ερθεις σε επαφη με τον υπευθυνο της σχολης Αστεριο Μακροβασιλη. Νομιζω οτι ειναι καλη ευκαιρια τωρα (5 λεπτα μακρυα απο το σπιτι σου !!! ) αν θελεις να μαθεις να πετας και εχεις και τον απαραιτητο χρονο. Η σελιδα του ειναι www.olympicwings.gr
aimilios
Άβαταρ μέλους
aimilios
Friend
 
Δημοσ.: 488
Εγγραφή: Τρί Απρ 25, 2006 2:39 pm
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ


Επιστροφή στο Video & Foto

cron
  • Συνολικά υπάρχουν 6 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 με απόκρυψη και 6 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
  • Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 605 την Κυρ Ιουν 02, 2024 10:55 pm
  • Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες