Sky Race 2011 Δράμα-Ενημέρωση

Sky Race 2011 Δράμα-Ενημέρωση

Δημοσίευσηαπό VENTUS » Δευτ Απρ 18, 2011 6:42 pm

Ο αγώνας ετοιμάστηκε στις λεπτομέρειες του ,τα τασκ βγήκανε, το πρόγραμμα βαθμολόγησης έτοιμο και αυτό και αμέσως μετά το Πάσχα θα είμαι στην Δράμα με τα παιδιά του Αίολου για στήσιμο και δοκιμές του πεδίου και των τασκ. Όσοι έρθουν νωρίτερα θα κάνουν προπόνηση σε πραγματικές συνθήκες αγώνα!

Με ικανοποίηση μαθαίνω, ότι γίνεται αγώνας δρόμου, με την ΕΛΑΟ να θέλει να είναι ο επίσημος διοργανωτής, όπως πρέπει άλλωστε, που σημαίνει έγκριση από μέρους της του αθλητικού κανονισμού για τα παραμοτέρ.

Αν προλαβαίνουμε, από την ΕΛΑΟ εξαρτάται, θα τον δηλώσουμε σαν αγώνα FAI κατηγορία 2 ώστε να μετρήσουν οι βαθμολογίες στην παγκόσμια κατάταξη. Για να γίνει αυτό χρειάζονται διπλώματα πιλότων.

Πρόταση και πρακτική που γίνεται κατα κόρον στο εξωτερικό και έχει γίνει και εδώ όταν αεραθλήματα ήταν σε εμβρυακή κατάσταση όπως το παραμοτερ τώρα.
Όσοι πετάξουν και ολοκληρώσουν τα 2/3 των τασκ στον αγώνα να λάβουν ταυτόχρονα και το αρχικό δίπλωμα (άδεια απόδειξης εμπειρίας) πιλότου παραμοτερ για να δημιουργηθεί ο πρώτος πυρήνας πιλότων που θα νομιμοποιηθεί μέσω της ιδιότητας του αεραθλητού.
Κανονισμός εξετάσεων και διαδικασίες επειδή είναι χρονοβόρες μπορούν να ακολουθήσουν.

Με τον τρόπο αυτό εξασφαλίζεται νομιμότητα στο άθλημα γιατί έχει πλέον αδειούχους πιλότους, παίρνουν υπόσταση οι βοηθοί εκπαιδευτές (που και τα διπλώματα τους δόθηκαν με αυτόν τον τρόπο της κατ`εξαίρεσιν απονομής) και ξεκινά μια διαδικασία παραγωγής που μέχρι σήμερα χάνεται στις συζητήσεις και στην αδιαφορία.

Η Δράμα είναι εδώ και μπορεί να σας βοηθήσει και προς αυτήν την κατεύθυνση, άσε που αν το θέλετε εσείς οι πιλότοι, σας οργανώνουμε στο πι και φι μια συνδιάσκεψη να συζητήσετε, να αποφασίσετε για τον μέλλον σας και να σας βοηθήσουμε να περάσετε τις απόψεις σας και να τις επιβάλετε ακόμη στους φορείς που σας(μας) διοικούν. Την δύναμη εσείς την έχετε απλά δεν το συνειδητοποιήσατε ακόμη.

Βέβαια αυτά απαιτούν ωριμότητα και σωστή συμπεριφορά πράγματα που έτσι και αλλιώς θα σας ζητηθούν επιμόνως σαν συμμετέχοντες αθλητές στην Δράμα οπότε ευκαιρία είναι….

Προσωπικό1, στον φίλο μου που ενδεχομένως να ανησυχεί: δια της παρούσης κάνω γνωστό ότι δεν προτίθεμαι να ζητήσω ισοδυναμία του πτυχίου εκπαιδευτή παραμοτερ (όχι βοηθού) που κατέχω από ξένη ομοσπονδία. Το απέκτησα για προσωπικούς μόνο λόγους και δεν σκοπεύω να κάνω χρήση του. Είμαι μεγάλος γιαυτά και δεν έχω κανένα ενδιαφέρον να πατρονάρω κανέναν. 8)

Προσωπικό2,αυτό το παραμοτερ μου έχει λύσει την γλώσσα :)

Σας περιμένουμε στην Δράμα
Ανέστης Παλιάτσος
Άβαταρ μέλους
VENTUS
Friend
 
Δημοσ.: 94
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 12:16 pm

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Τρί Απρ 19, 2011 8:16 am

.Το διάβασα αρκετές φορές και το συμπέρασμά μου ειναι οτι ειναι μεγάλη ευκαιρία αν περάσει αυτο.Δηλαδή να γίνουν οι αγώνες ενα TEST ικανοτήτων, για οσους πάρουν μέρος,και να απονεμηθούν και διπλώματα μετά.
Επειδή τέτοιες ευκαιρίες δεν πρέπει να χάνονται,νομίζω οτι ολοι οι παραμοτορίστες και ενοώ αυτούς που ειναι σε νάρκωση, ή έχουν αποκοπεί απο τόν πυρήνα και αδρανούν, να δώσουν το παρόν για να δημιουργηθεί δυναμική τέτοια που θα εξελήξει τα πράγματα.Γράψτε στα FORUM και δηλώστε την παρουσία σας. Ελάτε στους αγώνες.Η συμετοχή μετράει.Περιμένουμε!!!
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am


Επιστροφή στο Επόμενη Απογείωση

cron
  • Συνολικά υπάρχουν 3 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 με απόκρυψη και 3 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
  • Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 514 την Πέμ Μάιος 02, 2024 11:04 am
  • Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες