ΔΙΑΒΑΣΗ ΤΕΜΠΩΝ

ΔΙΑΒΑΣΗ ΤΕΜΠΩΝ

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Κυρ Φεβ 27, 2011 3:39 pm

Μετά απο εντονη συζήτηση με τον Αρη Κολιάκο και λαμβάνοντας υπ οψιν τις συμβουλές ολων και ειδικά του Χάρη, αποφασίσαμε να περάσουμε μαζί με τον Αρη τα τέμπη.Για να με προσέχει.
Το εγχείρημα θα λάβει χώρα μία μέρα,που δεν θα φυσάει καθόλου.
Ο Μανώλης με τον Μεζίτη θα διώξουν τα γίδια και τα πρόβατα απο τις πλαγές.
Ο ζορμπάς θα τους επιβλέπει.
Ο Βασίλης που ειναι της γειτονιάς και εχει κάνει και παπαδάκι θα βρεί δυο παπάδες. Μόλις πάρουμε το ΟΚ απο τον Αιμίλιο ή στην ανάγκη απο τον Θεό ,θα διαβάζουν οι παπάδες τρισάγιο ενας στο βόρειο και ο αλλος στο Νότιο ανοιγμα του φαραγγιού, ενώ ο Βασίλης με τό θυμιατό και ο Ορέστης ντυμένος παπαδάκι με τα εξαπτέρυγα Θα ψέλνουν στο κέντρο του φαραγγιού τροπάρια με την συνοδία των υπολοίπων.
Μολις φτάσουμε στο κέντρο θα εμφανιστεί και ο Χαρης εν ειδη περιστεράς για να βεβαιώση του λόγου το ασφαλές.
Μετά το τέλος της εκδήλωσης θα παρατεθεί δείπνο μετα μουσικής απο το τρίο Μεζίτης Γιάννα Ντίνος.
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Κυρ Φεβ 27, 2011 4:48 pm

Άβαταρ μέλους
jollyroger
Friend
 
Δημοσ.: 318
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 28, 2010 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Κυρ Φεβ 27, 2011 9:35 pm

Καινούργες εξελίξεις ανατρέπουν την κατάσταση.Οπως φαίνεται μπορέι να ειναι βραδύκαυστο το φυτίλι αλλα δουλεύει και η έκρηξη θα είναι πολύ δυνατή.
Το μεσημέρι με πήρε ο Αιμίλιος τηλέφωνο και συζητήσαμε το καινούργιο θέμα που αφορά το cross country στην παραλία της βόρειας Ελλάδας.
Το πρόβλημά του ειναι οτι δεν εχει πολλές μέρες και θέλει να κάνουμε τα 270 χλμ σε μία μέρα.
Επίσεις, και ειναι το πιο σπουδαίο νέο, δήλωσε οτι κατόπιν ορίμου σκέψεως βρήκε τρόπο να περάσουμε...ακριβώς οπως το ακούσατε,(να περάσουμε )τα Τέμπη.Δηλαδή θα περάσει και αυτός τα Τέμπη μαζί με μένα και τον Αρη.Γίναμε τρείς λοιπόν.
Ο τρόπος που σκέφτηκε ειναι περίπου σαν του Χάρη με λίγες διαφορές . Του είπα να ελθει απο ψηλά να μας φωτογραφίζει, αλλα αυτός θέλει να πετάει χαμηλά να βγάλει φώτο με το καραβάκι που πάει βόλτα τους τουρίστες στον Πηνειό χαμηλά στο φαράγγι. Οπως καταλάβατε εφαγα τόσα χρόνια ολη την απαξίωση και την κοροιδία, γιατί είπαοτι θα περάσω τα Τέμπη πετώντας, και τώρα απλώς θα κόβω εισιτήρια στην είσοδο των Τεμπών οπως πάει.Δεν πειράζει μαζευτείτε πολοί για να τα κονομίσω.
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Re: ΔΙΑΒΑΣΗ ΤΕΜΠΩΝ

Δημοσίευσηαπό vasilis » Δευτ Φεβ 28, 2011 12:48 am

dinoshaidutis έγραψε: Ο Βασίλης που ειναι της γειτονιάς


Μιάς και έχω εντελώς διαφορετική φιλοσοφία, δεν αναλαμβάνω να υποστιρίξω, να βοηθήσω ή ακόμα και να παραβρεθώ σε πτήσεις πέρα απο τα συνηθησμένα.
Άβαταρ μέλους
vasilis
Friend
 
Δημοσ.: 289
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2007 10:24 pm
Τοποθεσία: Greece

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Δευτ Φεβ 28, 2011 1:28 am

:shock: ãéáôß Ýôóé ñå óõ;

áí åß÷åò áíÝêáèåí ôÝôïéá öéëïóïößá, èá ðÝôáãåò ôþñá;

edit:
Þ êÜíåéò ðëÜêá êáé øÜñùóá; :lol: :oops:
Άβαταρ μέλους
jollyroger
Friend
 
Δημοσ.: 318
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 28, 2010 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Δευτ Φεβ 28, 2011 9:14 am

Καλα ρε Βασίλη δεν σε πιέζουμε, εν πάσει περιπτώσει δεν μπορείς να μας στείλεις τους παπαδες. Τέλος πάντων εστω κανέναν διάκο, να κάνουμε την δουλειά μας.
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Δημοσίευσηαπό vasilis » Δευτ Φεβ 28, 2011 4:25 pm

JollyRoger έγραψε::shock: γιατί έτσι ρε συ;

αν είχες ανέκαθεν τέτοια φιλοσοφία, θα πέταγες τώρα;

edit:
ή κάνεις πλάκα και ψάρωσα; :lol: :oops:


Η φιλοσοφία μου είναι να πετάω αρκετά και να πετάω και του χρόνου και μετά από 10 χρόνια.
Γιαυτό προσπαθώ να μη περνάω ποτέ από επίνεμα, να έχω πάντα εναλλακτικές προσγειώσεις, να κάνω ασκήσεις εδάφους για να βελτιώνομαι, να μην κάνω άτσαλους χειρισμούς με κίνδυνο να στολάρο, να πετάω σε παραλίες και σε κάμπους και τις ώρες που δεν έχει θερμικά, να μπορώ να ξεχωρίζω τις ικανότητες μου και τα όρια μου από τους άλλους.

ΥΠ.
Δεν θέλω να πω ότι εγώ είμαι σωστός, μεγάλα παιδιά είμαστε, ο καθένας μας μπορεί να έχει την δική του φιλοσοφία, και να κάνει ότι θέλει, εφόσον δεν έρχεται καταπάνω μου φυσικά.
Άβαταρ μέλους
vasilis
Friend
 
Δημοσ.: 289
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2007 10:24 pm
Τοποθεσία: Greece


Επιστροφή στο Επόμενη Απογείωση

cron
  • Συνολικά υπάρχουν 3 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 με απόκρυψη και 3 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
  • Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 484 την Σάβ Απρ 27, 2024 5:40 pm
  • Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες