"Ιπταμενο Καρναβαλι 2011"

"Ιπταμενο Καρναβαλι 2011"

Δημοσίευσηαπό dmpatanis » Τετ Φεβ 23, 2011 7:52 am

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Η Κοινωφελής Επιχείρηση Δήμου Ελασσόνας, ο Σύλλογος Αεραθλητών Λάρισας, και η σχολή “Magic Paragliding School” διοργανώνουν και φέτος για 11η συνεχόμενη χρονιά το "ΙΠΤΑΜΕΝΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ 2011".
Μια ξεχωριστή εκδήλωση πρωτόγνωρη για τα Ελληνικά δεδομένα με διαφορετικές και γεμάτες φαντασία παρουσίες, με αεραθλητές από όλη την Ελλάδα .

Για ακόμη μία χρονιά θα πραγματοποιηθεί συνάντηση-διαγωνισμος paramotor , δηλαδή αλεξιπτώτου με μηχανή, που θα δώσουν ένα διαφορετικό χρώμα στην εκδήλωση πραγματοποιώντας πτήσεις μεγαλύτερης διάρκειας που θα φθάνουν ως την πόλη της Ελασσόνας. Οι αεραθλητές βάζουν την φαντασία, το κέφι, την ζωντάνια, τα πολύχρωμα αλεξίπτωτα και η Κ.Ε.Δ.Ε. την οργάνωση, τον μπουφέ που θα έχει στο χώρο της προσγείωσης, την ορχήστρα για άφθονο κέφι και χορό και τα έπαθλα που θα επιβραβεύσουν την προσπάθεια των αεραθλητών.
Θα ήταν κρίμα να μην παρακολουθήσετε από κοντά αυτή την μοναδική εκδήλωση, στην οποία θα υπάρχουν εκπλήξεις για τους μικρούς μας φίλους.

http://www.sky.gr/index.php/news/events/272--2011.html
dmpatanis
Friend
 
Δημοσ.: 98
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 16, 2010 8:54 pm
Τοποθεσία: Volos-Greece

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Τετ Φεβ 23, 2011 8:04 am

Καλημέρα Δημήτρη.Πρωινός-πρωινός βλέπω.Βεβαίως θα είμαστε ολοι εκεί.Εσυ τι θα ντηθείς?Εγώ θα ντηθώ Χάρης, ξέρεις κολάν κλπ

Η γιορτή είναι 6 ΜΑΡΤΊΟΥ Κυριακή. Ξεκινάει το πρωί 9.30, γι αυτό οσοι μπορούμε να πάμε απο το Σαβατο. Εγω ειμαι μέσα.
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Δημοσίευσηαπό vasilis » Δευτ Φεβ 28, 2011 5:15 pm

Οσοι δεν έχετε που να μείνετε ελάτε στο σπίτι μου στον Αμπελώνα 20 λεπτα απο Ελλασόνα 5 λεπτα απο το Τυρναβίτικο μπουρανί τη γιωρτή του πούτσου οπου θα γίνετε πραγματικός χαμός!!!
καλά είναι να έχετε sleeping-bag και ένα μαξιλάρι μαζί σας
μη σας πέρνω τηλέφωνο έναν έναν, δεν χρειάζονται ντροπές, εξάλου μία οικογένεια είμαστε.
Άβαταρ μέλους
vasilis
Friend
 
Δημοσ.: 289
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2007 10:24 pm
Τοποθεσία: Greece

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Δευτ Φεβ 28, 2011 5:26 pm

Βασίλη εχω μία αγνωστη λέξη.
Τι ειναι πούτσος??
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Δημοσίευσηαπό canela » Δευτ Φεβ 28, 2011 5:38 pm

κυριε ντινο μα τι λετε!
Άβαταρ μέλους
canela
Friend
 
Δημοσ.: 17
Εγγραφή: Τρί Ιαν 25, 2011 7:01 am
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Δευτ Φεβ 28, 2011 5:59 pm

Δεν είδατε κυρία μου τι εγραψε πιο πανω ο Βασίλης, θα γίνει η γιορτή του ΠΟΥΤΣΟΥ στον Τύρναβο.Εσείς ξέρετε τι ειναι αυτό, θα πάτε?
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Δημοσίευσηαπό canela » Δευτ Φεβ 28, 2011 10:13 pm

ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΤΙ ΓΙΟΡΤΗ ΕΙΝΑΙ.ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΑΣ ΕΒΡΙΣΚΑ ΟΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ.ΕΧΩ ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΣΑ ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΩ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΠΟΛΥΗΜΕΡΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ.ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ 13 ΜΑΡΤΙΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ.
Άβαταρ μέλους
canela
Friend
 
Δημοσ.: 17
Εγγραφή: Τρί Ιαν 25, 2011 7:01 am
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Τρί Μαρ 01, 2011 12:41 pm

Δυστυχώς Κανέλα, μου επιτρέπεις ελπίζω τον ενικό, θα χάσεις τις εκπλήξεις μεταξύ των οποίων και πτήση με διπλό με τον αρχηγό μας.
Θα ειναι ντυμένος πούτσος και θα κανει βόλτα ολα τα κορίτσια. Κρίμα που θα το χάσεις.
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τρί Μαρ 01, 2011 1:06 pm

åííïåßò ïôé Ýìáèåò ôåëéêÜ ôé óçìáßíåé áõôü, êáé äå ìáò ëåò, Þ ïôé ãéá íá ìÜèïõìå, èá ðñÝðåé íá åìöáíéóôïýìå óôï êáñíáâÜëé, íá äïýìå ôé èá åßíáé íôõìÝíïò ï áñ÷çãüò;
Άβαταρ μέλους
jollyroger
Friend
 
Δημοσ.: 318
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 28, 2010 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Τρί Μαρ 01, 2011 6:02 pm

Ελα jolly να σε δούμε ντε σε περιμένουμε. Ασε που θα κάνεις και βόλτα με τον αρχηγό.
Το δεύτερο.
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τρί Μαρ 01, 2011 7:24 pm

:lol: :lol: :lol: å ôüôå íá Ýñèù!





(äå ìå êüâù ðÜíôùò :p)
Άβαταρ μέλους
jollyroger
Friend
 
Δημοσ.: 318
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 28, 2010 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό vasilis » Τρί Μαρ 01, 2011 11:59 pm

vasilis έγραψε: Τυρναβίτικο μπουρανί τη γιορτή του πούτσου οπου θα γίνετε πραγματικός χαμός!!!



τι είναι το μπουρανί?
http://www.youtube.com/watch?v=It_Ft4wP ... re=related

και το τραγούδι
http://www.youtube.com/watch?v=G-dnUxit ... re=related

πτήσεις, γέλιο, τσίπουρο-μεθήσι και μετά που ξέρετε, άμα τον γνωρίσετε απο κοντά μπορεί να σας αρέσει ...!!!
Να είσαστε όλοι εκεί!!!
Τυρναβος Ελλασόνα Αμπελώνας
Άβαταρ μέλους
vasilis
Friend
 
Δημοσ.: 289
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2007 10:24 pm
Τοποθεσία: Greece


Επιστροφή στο Επόμενη Απογείωση

cron
  • Συνολικά υπάρχει 1 μέλος συνδεδεμένο: 0 εγγεγραμμένο, 0 με απόκρυψη και 1 επισκέπτης (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
  • Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 484 την Σάβ Απρ 27, 2024 5:40 pm
  • Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης