Το ταξίδι έγεινε δρομολόγιο

Το ταξίδι έγεινε δρομολόγιο

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Παρ Σεπ 11, 2009 8:39 pm

Tα ταξίδια συνεχίζονται. Μετά τον γύρο της Κασάνδρας το επόμενο Σάββατο φόρτωσα τα απαραίτητα στο ΜΙΝΙΠΛΑΝΕ,εργαλεία,ανταλακτικά sleep bag,μερικά πράγματα και 10 λίτρα βενζίνα και απογειώθηκα απο το σπίτι μου στα Μελισσάτικα Βόλου για Κατερίνη. Το δρομολόγιο γνωστό απο την άλλη φορά, τα έχω γράψει στο paramotor,τώρα όμως δούλεψε το miniplane πολύ δυνατά και δεν χρειάστηκε να κυνηγάω θερμικά για να ανέβω το βουνό. Κέρδισα πολύ χρόνο ακολουθώντας σχεδόν ευθεία πορεία.Πέταξα με διάφορες ταχύτητες.Ο αέρας ήταν ΝΑ και στην αρχή πήγαινα με 40-45 χλμ μετά με 55-65 και στο τέλος πάλι 45. Μέγιστο ύψος τα 740μ. Σε δυο ώρες έφθασα στήν Λεπτοκαρυα με δύο λίτρα βενζίνηκαι επειδή νύχτωνε προσγειώθηκα. Εκεί ήλθε και με πήρε ο φιλος μου ο Βασίλης,πιλότος και αυτός, με το αυτοκίνητό του, και ακολούθησε βραδινή ταβέρνα και ύπνος στήν παραλία.Αυτή τη φορά φρόντισα να βγάλω πολές φωτογραφίες αλλα θα τις ανεβάσω άλλη μέρα.

dinoshai έγραψε:Μερικες φωτογραφιες απο το ταξιδι.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Επιστροφή στο Περιγραφή Πτήσεων & Cross Country

  • Συνολικά υπάρχει 1 μέλος συνδεδεμένο: 0 εγγεγραμμένο, 0 με απόκρυψη και 1 επισκέπτης (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
  • Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 514 την Πέμ Μάιος 02, 2024 11:04 am
  • Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης