ΔΙΠΛΩΜΑΤΑ

ΔΙΠΛΩΜΑΤΑ

Δημοσίευσηαπό mdrakakis » Πέμ Οκτ 27, 2016 9:04 pm

Έχω ξεχάσει πια….Μπορεί και να έχουν περάσει τρία περίπου χρόνια από τότε που θα παίρνανε λέει τα διπλώματα τους οι πιλότοι των parameter. Από τότε μέχρι σήμερα βέβαια έχουν έρθει τα πάνω κάτω στον Ελληνικό ντουνιά.
Και κυβερνήσεις άλλαξαν, και άλλα δύο μνημόνια ψηφίστηκαν, η ανεργία αυξήθηκε, διοικητές και διευθυντές στην ΥΠΑ άλλαξαν, έγιναν αρκετές δεξιώσεις και γνωριμίες με υπουργούς και ανώτατα στελέχη της πολεμικής Αεροπορίας με χαμόγελα αγκαλίτσες και φωτογραφίες, έγιναν αρκετοί αγώνες υπερελαφρών, πολλές και διάφορες άλλες δραστηριότητες κλπ κλπ …Και τι δεν έγινε με λίγα λόγια!!!
Δεν λέω!!! Πολύ καλά και ωραία όλα τούτα και ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά. Ένα πράγμα μόνο δεν έγινε. Δεν πήραμε ακόμα τις διπλωματάρες μας. Και θα μου πείτε τώρα… ε και λοιπόν; τι θα τις κάναμε; Έλα μου ντε. Μάλλον κορνίζα για να κάνουμε εφέ σε φίλους που θα καλούσαμε σπίτι μας.
Έστω λοιπόν για αυτόν τον απλό και αστείο λόγο, ας πάψει πια αυτή η αδιαφορία και η υπεροψία , ας μπεί κάποιος αρμόδιος στον κόπο να μας πληροφορήσει έστω για το που βρίσκεται το θέμα μας, κάτι που δεν έγινε ποτέ μέχρι σήμερα, και πότε με το καλό ενδέχεται να τις αποκτήσουμε επιτέλους.
Επειδή πάρα πολλές τέτοιες ερωτήσεις “και όχι μόνο”, διατυπώνονται καθημερινά από όλους τους ενδιαφερόμενους , νομίζω είναι καιρός πια να τελειώνουμε με αυτό το θέμα. Εξάλλου εκλογές έρχονται και μάλιστα πολύ σύντομα.
Εκτός λοιπόν από την εκτίμηση μας, όλο και κανένα ψηφαλάκι μπορεί να τσιμπήσουν, οι αρμόδιοι.
ΥΓ. Γράφτηκε με αρκετή δόση χιούμορ, με πολύ καλή διάθεση, αλλά και με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον για το μέλλον του αεραθλήματός μας.
mdrakakis
Friend
 
Δημοσ.: 55
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 28, 2007 2:03 pm
Τοποθεσία: athina

Επιστροφή στο Συζητήσεις

cron
  • Συνολικά υπάρχουν 4 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 με απόκρυψη και 4 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
  • Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 358 την Σάβ Ιαν 11, 2020 2:10 pm
  • Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες