Άγνοια ..Βλ@κεία ? και στο βάθος Κανονισμοί..

Άγνοια ..Βλ@κεία ? και στο βάθος Κανονισμοί..

Δημοσίευσηαπό VENTUS » Δευτ Ιουν 09, 2014 10:13 pm

Μου ζήτησαν να σχολιάσω τους πρόσφατους κανονισμούς για τα παραμοτέρ ..ξέρετε.. τον Τεχνικής Εκμετάλλευσης που κατατέθηκε μάλιστα και στην ΥΠΑ αφού εγκρίθηκε από το ΔΣ της ΕΛΑΟ, και τον αγωνιστικό για παραμοτερ με το βαρύγδουπο όνομα ¨ΣΛΑΛΟΜΑΝΙΑ 2014¨ επίσης εγκεκριμένο από το ΔΣ της ΕΛΑΟ.

Ομολογώ ότι έχω ξαναδιαβάσει παρόμοια σκουπίδια στο παρελθόν τα περισσότερα προϊόντα υπέρμετρης βλ@κείας περισσότερο, παρά άγνοιας, αλλά πίστευα ότι αυτές οι εποχές πέρασαν και αυτοί που απευθύνονται σήμερα σε μία ομάδα αεραθλητών και μάλιστα εν τη γενέσει της, θα ήταν πιο σοβαροί και οπωσδήποτε πιο ενημερωμένοι ...και εξηγούμαι...

Για τον κανονισμό Τεχν. Εκμετάλλευσης την απάντηση την έδωσε η ΥΠΑ και μάλιστα είναι πολύ ηχηρή, αφού η ΕΛΑΟ, εξακολουθεί να νομίζει ότι δεν είναι απλώς μία αεραθλητική αρχή που θα πρέπει να περιορίζεται σε αυτόν τον ρόλο (διοργάνωση αγώνων αεραθλημάτων )αφού για τον ρόλο της και την ανάγκη ύπαρξης της αμφισβητείται ακόμη και από τον φυσικό της φορέα την Γενική Γραμματεία Αθλητισμού. Ματαιόδοξα όμως θέλει να υποκαταστήσει την ΥΠΑ στο έργο της και κάθε φορά διαχρονικά η σύγκρουση αρχίζει από θέματα της επιτροπής Υπερελαφρών.

Πότε με την προσπάθεια ένταξης των αλεξιπτώτων πλαγιάς και των αετών στα Υπερελαφρά (2-3 κανονισμοί ) που ιδρώσαμε να τους καταργήσουμε και τώρα με την ένταξη των παραμοτερ στις ΥΠΑΜ ( Υπερελαφρές Αθλητικές Μηχανές).

Όμως για τις ΥΠΑΜ υπάρχει ήδη εγκεκριμένος κανονισμός Τεχνικής Εκμετάλλευσης και προφανώς η ΥΠΑ δεν βλέπει με καλό μάτι την επιτροπή Υπερελαφρών και την προσπάθεια της (ΕΛΑΟ) να περάσει και νέο κανονισμό για ΥΠΑΜ (κάτω από 70 κιλά) με απλοποιήσεις που θα μπορούσαν να επεκταθούν.., και με πλήρη απαξίωση της σαν προϊσταμένης αρχής, με αποκλειστική αρμοδιότητα έγκρισης τέτοιων κανονισμών, που συντάσσονται μεν από την ΕΛΑΟ, αλλά είναι υπό την αίρεση και στο τέλος έγκριση της ΥΠΑ ως υπερκείμενης αρχής.

Άρα εδώ δεν έχω να σχολιάσω κάτι παραπάνω στο κείμενο του κανονισμού που στάλθηκε για έγκριση και φυσικά απορρίφθηκε και με απειλές.(Βλέπε επιστολή της ΥΠΑ παρακάτω).

Για τον περίφημο Κανονισμό ΣΛΑΛΟΜΑΝΙΑ 2014 έχω να πω ότι συντάχτηκε από αδαείς και άσχετους με την σύνταξη τέτοιων κανονισμών και εξηγούμαι γιατί είμαι τόσο καυστικός ..:

Στο άρθρο 1 του Slalomania 2014 ( Τρομάρα μας ) λέει ότι :
<<Το αγώνισμα αυτό δεν είναι επίσημο αγώνισμα της F.A.I., και ως εκ τούτου δεν μπορεί
να αποτελέσει κριτήριο για τον σχηματισμό εθνικών ομάδων. >>

Αν όμως ο συντάκτης έκανε τον κόπο να διαβάσει τον αγωνιστικό κανονισμό της FAI (http://www.fai.org), για παραμοτερ που λέγεται Section 10 στο Annex 4 στην σελίδα 55 θα έβλεπε ότι και τα δύο αγωνίσματα slalom που έχει ο ΣΛΑΛΟΜΑΝΙΑ, είναι επίσημα αγωνίσματα της FAI και περιγράφεται ο τρόπος εκτέλεσης των καθώς και ο τρόπος βαθμολόγησης, (θα μας χρειαστεί παρακάτω).
Άρα ...τι ελληνική πατέντα ή μάλλον ανακάλυψη είναι αυτή?

Έχει και άλλα όμως ..
Περιγράφει ο Έλληνας συντάκτης τα δύο είδη slalom σαν Japanese Slalom και Clove leaf Slalom, το δεύτερο ίσως γιαυτό δεν μπόρεσε να το βρει πουθενά , γιατί λέγεται CLOVER LEAF SLALOM.

Στο άρθρο 3.1.1 για το Japanese λέει ότι : <<Η απόσταση των stick κυμαίνεται από 50m έως 150m,>>
δηλ. Slalom σε ευθεία? όταν η FAI ορίζει την απόσταση των stick από 50μ. έως 71 μ. (ή κάποιος οργανώνει slalom στα μέτρα του ?)

Επίσης και στο άρθρο 3.2.1 για Cloverleaf λέει το ίδιο για τα stick (60 ~150μ.) όταν η FAI ορίζει την απόσταση από 71μ. έως 100μ. ( Μην βάλετε stick στα 60μ. θα τσακιστεί κανένας. Δεν είναι χαζοί αυτοί στην FAI το έχουν μελετήσει το θέμα ).

Στο άρθρο 3.1.2 και στο άρθρο 3.2.2 η αποκορύφωση του πιο διαβλητού και ¨μπακαλίστικου¨συστήματος βαθμολόγησης . Δίνει στον 1ο αθλητή 200 βαθμούς διαφορά από τον 2ο και άλλους 200 βαθμούς διαφορά από τον 2ο με τον 3ο.
Δηλαδή στην ουσία χρίζει νικητή των αγώνων τον 1ο αθλητή από το πρώτο τασκ με μια διαφορά που δεν μπορεί ίσως να καλυφθεί μεταξύ παρόμοιων σε ικανότητα αθλητών ανεπίτρεπτο για δίκαιους αγώνες .. ΓΙΑΤΙ ?

Αφού η FAI μεταξύ των άλλων δίνει την φόρμουλα βαθμολόγησης για κάθε slalom (Japanese και Cloverleaf) με αυτόματο υπολογισμό χρόνου και ποινών αφαίρεσης βαθμών και μάλιστα δίνει και την μαθηματική ενσωμάτωση της φόρμουλας σε πρόγραμμα βαθμολόγησης δωρεάν.(Πάλι κάποιος οργανώνει slalom στα μέτρα του ?. Βγήκε κάποτε δεύτερος και δεν μπορεί να το αντέξει ?).

Προχωρώντας στο άρθρο 4.8. Ενστάσεις. λέει...: << Η ένσταση κρίνεται από το Διευθυντή Αγώνα και την Ελλανόδικο Επιτροπή.>>

Μα η ένσταση γίνεται ΠΑΝΤΑ εναντίον της απόφασης του Διευθυντή Αγώνα και μόνον. Δεν μπορεί αυτός (ο ΔΑ) να συμμετέχει στην κρίση της ένστασης .. Είναι γελοίο να γίνεται.. και δεν γίνεται πουθενά στον κόσμο....

Παρακάτω στο ίδιο άρθρο λέει :<< Αν δεν υπάρχει ομοφωνία η απόφαση λαμβάνεται κατά πλειοψηφία.>>

Αφού είναι τέσσερις (4), σε περίπτωση ισοψηφίας (2+2) για ποια πλειοψηφία μιλάμε... Η κάποιος είναι πιο ίσσος από τους άλλους ... ο Διευθυντής Αγώνα ίσως... Ασχετοσύνη ή βαρέθηκαν να διαβάσουν κανένα κανονισμό και συγγράψανε ότι τους κατέβηκε, ή έτσι γίνονται οι αγώνες Υπερελαφρών....Δουλειά στο πόδι..

Γιατί τα γράφω όλα αυτά?
Για να τονίσω την ασχετοσύνη μερικών που στο τέλος καταντά επικίνδυνη, αν είναι μόνον ασχετοσύνη και όλα αυτά δεν γίνονται συνειδητά .

Γιατί,
Έχουν βγει τα μαχαίρια για ξεκαθάρισμα παλιών λογαριασμών και αναζήτηση εξιλαστήριων θυμάτων που στο τέλος δεν θα είναι άλλη από την κοινότητα του παραμοτερ.

Γιατί,
Γιατί η παραπάνω αναφερόμενη Επιτροπή κάνει συνεχώς ηθελημένες γκάφες. Και ο λογαριασμός θα πληρωθεί από εμάς με τους τρόπους που οι περισσότεροι φαντάζεστε και που ακόμη δεν θέλω να σκέφτομαι..

Αλήθεια πως βρεθήκαμε ανάμεσα σε μια τέτοια διαμάχη με τους εγκάθετους και τα παπαγαλάκια (όλοι γνωρίζουν ποιοι είναι ) να προσπαθούν να μας καθησυχάσουν και να τα βλέπουν όλα ρόδινα ..?

Γιατί οι υποτιθέμενοι εκπρόσωποι μας στην ομοσπονδία δεν έχουν ακόμη αφουγκραστεί τον λαό (τους συντριπτικά περισσότερους από εμάς ) που αναρωτιόμαστε γιατί να σερνόμαστε πίσω από τα Υπερελαφρά που δεν έχουμε καμία σχέση?

(Και μην πεί κάποιος ότι και στην FAI είναι μία Επιτροπή. Κοιτάξτε πως διαχωρίστηκαν και προοδεύουν ξεχωριστά οι αετοί και τα αλεξίπτωτα πλαγιάς που επίσης είναι μία Επιτροπή στην FAI αλλά ξεχωριστές στην ΕΛΑΟ.) Αν είναι υπόθεση 1000 ευρώ για αλλαγή του καταστατικού της ομοσπονδίας ας μας το πουν ξεκάθαρα, να τρέξουμε να τα βρούμε.... προκειμένου να βοηθήσουμε την κοινότητα μας να απεμπλακεί από τέτοιους ¨σοφούς¨ του ποδαριού ..

Ειλικρινά θλίβομαι όταν αναφέρομαι με υποτιμητικούς όρους σε ανθρώπους που δεν γνωρίζω επαρκώς, και νιώθω την ανάγκη να εξηγήσω ότι αναφέρομαι με αυτούς τους όρους στις πράξεις και τις ενέργειες τους, τις οποίες αναγνωρίζω ως επικίνδυνες και καταστροφικές, γιαυτό με το οποίο ασχολούμαι και αυτό είναι και το μοναδικό μου κίνητρο.

Αυτά τα πολλά για την ώρα, και ζητώ συγνώμη γιαυτό ..

ΥΓ. Έχω και άλλα .. μείνετε συντονισμένοι...
VENTUS
Συνημμένα
New Image1.JPG
New Image2.JPG
Άβαταρ μέλους
VENTUS
Friend
 
Δημοσ.: 94
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 12:16 pm

Re: Άγνοια ..Βλ@κεία ? και στο βάθος Κανονισμοί..

Δημοσίευσηαπό petros vlahos » Τρί Ιουν 10, 2014 11:49 am

Τελευταία επεξεργασία από petros vlahos και Σάβ Ιουν 14, 2014 5:36 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
η απογειωση ειναι προαιρετικη!
η προσγειωση ειναι παντα υποχρεωτικη!
Άβαταρ μέλους
petros vlahos
Friend
 
Δημοσ.: 477
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2011 7:25 am
Τοποθεσία: Malia Crete

Re: Άγνοια ..Βλ@κεία ? και στο βάθος Κανονισμοί..

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Τρί Ιουν 10, 2014 12:43 pm

Πέτρο δεν κατάλαβα τίποτε.Πρέπει να γράφεις πιο κατανοητά διότι εμείς οι πολλοί είμαστε το παραμότορ και θα μπορούσες να μας εξηγήσεις τι εννοείς. Ισως να εχουμε κενά στις πληροφορίες!!
Εκτός αυτού παρακαλώ να αποφεύγουμε τα υποτιμητικά επίθετα (χαυτας).Φαντάζομαι πως ολοι θέλουμε να βοηθήσουμε οσο μπορεί ο καθένας.Μη ξεχνάμε οτι είμαστε πλεον ευρωπαίοι.Ας φερόμαστε ανάλλογα και χωρίς νεύρα!
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Re: Άγνοια ..Βλ@κεία ? και στο βάθος Κανονισμοί..

Δημοσίευσηαπό VENTUS » Τρί Ιουν 10, 2014 1:08 pm

Τα θερμά μου συγχαρητήρια :

1ον. Για το παπαγαλάκι σας. Ο χρόνος αντίδρασης του ήταν άψογος!
2ον. Για το επίπεδο σας (μορφωτικό! κοινωνικό!). Κανένας αντίλογος για όλα όσα γράφηκαν τεκμηριωμένα (μέχρι και σελίδα σας έδωσα). Με εντυπωσιάσατε με την πληρότητα των απαντήσεων σας!

Είμαι πολύ υπερήφανος που το μέλλον του παραμοτερ βρίσκεται σε τόσο καλά χέρια όσο αυτά του προέδρου της αερολέσχης σας, και προέδρου της επιτροπής υπερελαφρών. (Μάλλον τα κεφαλαία γράμματα δεν ταιριάζουν με το επίπεδο! ). Είναι τα μόνα που βρήκε να πεί και να σχολιάσει. Δεν έχω λόγια!

Έχω μείνει έκθαμβος από το πλούσιο λεξιλόγιο του,την κατάρτηση του - ειδικά σε θέματα παραμοτερ -, και λυπάμαι που δεν μπορώ και δεν θέλω να τον ακολουθήσω στον χείμαρο της ευφράδειας του.

ΥΓ.1. Όταν έρθεις επάνω θα ήθελα να σε γνωρίσω, ίσως μου κάνεις μερικά θελήματα για να με εξυπηρετήσεις και μένα..
ΥΓ.2. Σας αφήνω τώρα στις ρακές σας και τις αγκινάρες να συνεχίσετε την διατριβή σας, σε αυτά σκίζετε.

Α και που είσαι..Θα ξανασχοληθώ μαζί σας..

VENTUS
Άβαταρ μέλους
VENTUS
Friend
 
Δημοσ.: 94
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 12:16 pm

Re: Άγνοια ..Βλ@κεία ? και στο βάθος Κανονισμοί..

Δημοσίευσηαπό aimilios » Τρί Ιουν 10, 2014 1:17 pm

Στην "δημοτικη" να ενημερωθουμε κι'εμεις τι γινεται Πετρο.
aimilios
Άβαταρ μέλους
aimilios
Friend
 
Δημοσ.: 488
Εγγραφή: Τρί Απρ 25, 2006 2:39 pm
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Re: Άγνοια ..Βλ@κεία ? και στο βάθος Κανονισμοί..

Δημοσίευσηαπό petros vlahos » Τρί Ιουν 10, 2014 4:26 pm

Ntinos εγραψε..)Πέτρο δεν κατάλαβα τίποτε.Πρέπει να γράφεις πιο κατανοητά διότι εμείς οι πολλοί είμαστε το παραμότορ και θα μπορούσες να μας εξηγήσεις τι εννοείς. Ισως να εχουμε κενά στις πληροφορίες!!

Εδω γελάνε!!! έγραψα κατι εγώ??ολόκληρο κατεβατώ σας έγραψε
και δεν σχολίασες!!ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕς ΟΛΑ???? Τις Τάλως την σελίδα στο F|B αν πρόσεξες EKANA ΕΠΙΚΟΛΛΗΣΗ!!!!!!

το λεξιλογιο του τυπου...ΑΓΝΟΙΑ ΚΑΙ ΒΛ@ΚΕΙΑ? --Ομολογώ ότι έχω ξαναδιαβάσει παρόμοια σκουπίδια στο παρελθόν τα περισσότερα προϊόντα υπέρμετρης βλ@κείας..Παπαγαλιακια και λπ ΔΕΝ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΕΓΩ!

αλλα παλι ο ΕΓΩΙΣΜΟς.. ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ
ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑς ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ...

ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΤΗΝ ΠΤΗΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΙΟ

ΠΝΕΥΜΑ ΑΝΗΜΕΡΑ ΤΙς ΓΙΟΡΤΗς TOY!! META ΑΓΚΙΝΑΡΕς ΚΑΙ ΡΑΚΥ!!!!!!

:chainsaw:
η απογειωση ειναι προαιρετικη!
η προσγειωση ειναι παντα υποχρεωτικη!
Άβαταρ μέλους
petros vlahos
Friend
 
Δημοσ.: 477
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2011 7:25 am
Τοποθεσία: Malia Crete

Re: Άγνοια ..Βλ@κεία ? και στο βάθος Κανονισμοί..

Δημοσίευσηαπό aris » Τετ Ιουν 11, 2014 12:58 pm

petros vlahos

Απλά πράγματα!!Αντι να πούμε ενα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΗΝ ΕΛΑΟ και στους
ανθρώπους τις που ΧΩΡΙς ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ έτρεξαν να
μας φτιάξουν κανονισμό που τόσα χρόνια τωρα κανένας δεν έκανε τιποτα
τους την λέμε κιόλας!! ε αυτό μονο στην Ελλάδα γίνεται...
Ντίνο και τα αλλα παιδιά τωρα που το θέμα το εχει αναλάβει η ΥΠΑ
μην σαν φανεί περίεργο να έχετε νηολόγιο, 20000 ευρω τεκμήριο
και να κρεμάσεις και το TRANSPONTER ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ!!μακαρι να μην γινει ετσι, δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο υπήρξε κόντρα σ αυτούς τους
ανθρώπους!!και τοσο ΚΑΚΙΑ!! θίγονται μικροσυμφέροντα?? ---θίγεται το ΕΓΩ ΜΑς??
---είμαστε ΧΑΖΟΙ???? μια ολόκληρη αεροπορική κοινότητα ήταν και είναι με το
μέρος μας(παραμοτερ) και εμείς οι ιδιοι πάμε κόντρα--- τρέλλααααααααααα!!!!


τωρα που το θέμα το εχει αναλάβει η ΥΠΑ


Γιατί το ανέλαβε η ΥΠΑ ?????
Από τους βλακώδες παράνομους χειρισμούς ορισμένων που επιμένουν να πεταν τα παραμοτερ μαζι με τα υπερελαφρα και να ισχυρίζονται ότι είναι το ίδιο πράγμα.
Ποιο μεγάλο έγκλημα στην οικογένεια του παραμοτορ δεν μπορούσε να γίνει.
Από το 2005 έως το 2009 προσπαθούσαμε να προσθέσουμε μια γ@μ@μενη παράγραφο στον κανονισμό υπερελαφρων που λέει. ΕΞΕΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΥΠΤΑΜΕΝΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ - ΠΑΡΑΜΟΤΟΡ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 70 ΚΙΛΩΝ και αφού το καταφέραμε και γλυτώσαμε από όσα παραπάνω αναφέρεις αντί να πιέσουμε να εγκριθεί ή να αναδιαμορφωθεί ο κανονισμός με την συνεργασία τις ΥΠΑ , πιέζουμε να γίνουν αποδεκτοί οι αγώνες παραμοτορ και υπερελαφρων μαζί εκπονώντας κανονισμό αγώνων άσχετο με τα πρότυπα της FAI.
Μήπως εδώ πέρσι δεν τα είχα προβλέψει ακριβώς όπως έγιναν ?
Ότι θα δώσουν ΑΘΛΗΤΗΚΕΣ ΑΔΕΙΕΣ ΠΑΡΑΝΟΜΑ και θα τα πάρει πίσω η ΥΠΑ
Μου τα είπε ή χαρτορίχτρα ή το Μαντιο των Δελφών ?
Μήπως δεν με κατηγορήσατε και μένα και την οικογένεια μου
Βλάκα δεν ξέρεις το συμφέρων σου μου είπες και συνεχίζεις να κάνεις το ίδιο λάθος και με τους άλλους
Πρέπει να σταματήσει άμεσα αυτή η βλακεία γιατί θα οδηγηθούμε σύντομα σε πολύ άσχημους ατραπούς και καταστάσεις δίχως επιστροφή.
Συμφωνώ με τον Ventus , διαφωνώ με τους εντόνους χαρακτηρισμούς

Υ.Γ. Δεν έφτιαξαν κανονισμό ....Πήραν το υπόδειγμα κανονισμού το δικό μου άλλαξαν 2 παραγράφους και το έστειλαν δίχως ρετουσάρισμα στην ΥΠΑ και δίχως να συνοδεύετε από τον κανονισμό εκπαίδευσης (τους τον εχω δωσειεδω και 2 χρόνια) που θεωρείται νούμερο 1 για την ΥΠΑ. Και αντί να ζητήσουν συγγνώμη για την βλακεία τους ή την άγνοια τους και να ζητήσουν την βοήθεια της ΥΠΑ για την κατάρτιση ενός κανονισμού αποδεκτού από την ΥΠΑ την αψήφησαν και πέρασαν τον κανονισμό μόνοι τους. Αναμενόμενο ήταν να φρικάρει η ΥΠΑ και να τα αποτελέσματα και δεν ξέρω τι άλλο μας περιμένει.

ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ
ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑς ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ...
ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΤΗΝ ΠΤΗΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΙΟ
ΠΝΕΥΜΑ ΑΝΗΜΕΡΑ ΤΙς ΓΙΟΡΤΗς TOY!! META ΑΓΚΙΝΑΡΕς ΚΑΙ ΡΑΚΥ!!!!!!
Αυτο που νομιζα το ειπα και αστους μ@κακες να βρουν την άκρη. Ετσι σκεπτόμαστε
Τελευταία επεξεργασία από aris και Τετ Ιουν 11, 2014 1:19 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Μην αμελείτε να παίρνετε την πτήση σας.
http://www.youtube.com/profile?user=ariskol
www.ppg.gr
Άβαταρ μέλους
aris
Friend
 
Δημοσ.: 645
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 9:55 pm
Τοποθεσία: Λουτράκι

Re: Άγνοια ..Βλ@κεία ? και στο βάθος Κανονισμοί..

Δημοσίευσηαπό BARBATUS » Τετ Ιουν 11, 2014 1:12 pm

Καθόμαστε και τσακωνομαστε μεταξύ μας ενώ στην ουσία δεν ξερουμε τι ακριβός έχει συμβεί , ο καθένας εκφέρει γνώμη χωρίς να γνωρίζει τι ακριβός έχει γίνει απλά απο κάτι που εχει ακούσει απο κάποιον άλλον που του χει πει κάποιος στην ΕΛΑΟ που είχε πάρει τηλ στην ΥΠΑ κλπ.

Καλό θα είναι να περιμένουμε ή στη χειρότερη να απαιτήσουμε μια ενημερωση από τους αρμόδιους σε ΕΛΑΟ και ΥΠΑ ώστε να βγάλουμε συμπέρασμα και τότε το συζητάμε κιόλας ,αφού γνωρίζουμε τι πραγματικά έχει συμβεί.
Καλιά να φοβάσαι μη σκοτωθείς...
παρά να φοβάσαι να ζήσεις!!
BARBATUS
Friend
 
Δημοσ.: 411
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2012 1:23 pm
Τοποθεσία: Κρήτη


Επιστροφή στο Συζητήσεις

cron
  • Συνολικά υπάρχουν 11 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 με απόκρυψη και 11 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
  • Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 514 την Πέμ Μάιος 02, 2024 11:04 am
  • Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες