gopro foot mount παραγγελια

gopro foot mount παραγγελια

Δημοσίευσηαπό paramotorzakynthos » Τρί Ιαν 28, 2014 1:26 pm

καλημερες .θα παραγγειλω το συγκεκριμενο gopro foot mount κοστους 45 euro.αν παρω 5,η τιμη θα πεσει στα 25 euro.αν ενδιαφερει καποιον ας απαντηση μεχρι την παρασκευη και απο την επομενη εβδομαδα κανω την παραγγελια.τα μεταφορικα θα χωριστουν στα 5.συνολο δλδ περιπου στα 28 euro .+ τα μεταφορικα για το στειλω στο μερος που βρισκεται ο καθενας.καπου στα 35 δλδ.
Η παραγγελια γινεται απο το εξωτερικο καθως δεν υπαρχει κατι αναλογο στην ελλαδα.

https://www.facebook.com/gprofootmount

https://vimeo.com/82320531
Άβαταρ μέλους
paramotorzakynthos
Friend
 
Δημοσ.: 77
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 22, 2013 8:29 pm
Τοποθεσία: Ζακυνθος

Re: gopro foot mount παραγγελια

Δημοσίευσηαπό BARBATUS » Τετ Ιαν 29, 2014 6:04 pm

Ορίστε μια απλή και οικονομική λύση:
https://www.youtube.com/watch?v=NCEfkZfYyUs

Έχω κάνει κι εγώ πατέντα και το χω βάλει στο πόδι παλιότερα χρησιμοποιώντας το Head Strap Mount με με το κεντρικό λάστιχο του με πολύ καλά αποτελέσματα.

Ευκαιριακά πουλάω ένα Head Strap Mount γνήσιο gopro ολοκαίνουριο στη σφραγισμένη συσκευασία του στα 15ευρω + μεταφορικά
Συνημμένα
1094002_203766029783299_813222716_o.jpg
Καλιά να φοβάσαι μη σκοτωθείς...
παρά να φοβάσαι να ζήσεις!!
BARBATUS
Friend
 
Δημοσ.: 411
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2012 1:23 pm
Τοποθεσία: Κρήτη

Re: gopro foot mount παραγγελια

Δημοσίευσηαπό paramotorzakynthos » Παρ Ιαν 31, 2014 2:08 am

Ναι ωραιο πλανο και αυτο με τον headstrap mount αλλα και με τo mount επισης που υπαρχει για το ποδηλατικο κρανος που εχεις στη photo προσαρμοζοντας το στο παπουτσι μπροστα.ψαχνοντας το ομως,η πιο ακριβης θεση που μου αρεσει για να παιρνει ολο το πλανο το δικο σου και του φτερου και του εδαφους ενω βρισκονται τα ποδια σε κανονικη θεση πιστευω οτι πρεπει να ειναι προσαρμοσμενο περιπου στα 10 με 20 ποντους μπροστα απο την μυτη του παπουτσιου.αυτο για να επιτευχθει θα πρεπει η μπροστινη βαση να ειναι πολυ σταθερη για να μην μπαλαντσαρει πανω κατω απο το βαρος της gopro που θα ειναι προσαρμοσμενη με εναν αποστατη 10/20 ποντους πιο μπροστα απο την μυτη του παπυτσιου.επισης θα πρεπει στο τρεξιμο της απογειωσης και της προσγειωσης να ειναι το mount του αποστατη μαζι με την gopro μαζεμενη μεχρι το καλαμι και μεσα απο το παντελονι για να αποφυγουμε τυχων σπασιμο της καμερας η του αποστατη απο τους κραδασμους του τρεξιματος.εφοσον λοιπον απογειωθουμε πρεπει να ρυθμησουμε την ακριβης γωνια που θελουμε στο πλανο μεσω της εφαρμογης της gopro σε καποιο tablet που εχουμε προσαρμοσει στο εφεδρικο.και τελος να το μαζεψουμε παλι κοντα στο καλαμι και μεσα απο το παντελονι για να μην την σακατεψουμε στην προσγειωση.λιγο πολυπλοκο το πραγμα δλδ αλλα πιστευω οτι αν το πετυχεις το αποτελεσμα θα ειναι εντυπωσιακο.Στην αναμονη λοιπον για καποια καλη πτητικη μερα ..
Άβαταρ μέλους
paramotorzakynthos
Friend
 
Δημοσ.: 77
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 22, 2013 8:29 pm
Τοποθεσία: Ζακυνθος

Re: gopro foot mount παραγγελια

Δημοσίευσηαπό BARBATUS » Κυρ Φεβ 02, 2014 12:57 am

Στη φωτογραφία που έχω ανεβάσει παραπάνω η κάμερα είναι δεμένη στον αστράγαλο άλλα το πλάνο δεν είναι τόσο εβριγονιο διότι η κάμερα μου έχει φακό 140 μοίρες με την gopro που έχει 170 μοίρες λογικά δε θα χεις πρόβλημα...
Καλιά να φοβάσαι μη σκοτωθείς...
παρά να φοβάσαι να ζήσεις!!
BARBATUS
Friend
 
Δημοσ.: 411
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2012 1:23 pm
Τοποθεσία: Κρήτη

Re: gopro foot mount παραγγελια

Δημοσίευσηαπό paramotorzakynthos » Κυρ Φεβ 02, 2014 2:53 am

Eχω δοκιμασει ολα τα παραπανω με την gopro 3 black και το συμπερασμα που εχω βγαλει για το καλυτερο πλανο που παιρνει ολην την πτερυγα εσενα το παραμοτερ αλλα δειχνει και το εδαφος ειναι τα παραπανω που εχω γραψει και υσχυουν μεχρι καποιο σημειο.. .η βαση που προαναφερω ειναι για ακομη καλυτερα αποτελεσματα σταθεροτητας και ακριβειας ..
Άβαταρ μέλους
paramotorzakynthos
Friend
 
Δημοσ.: 77
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 22, 2013 8:29 pm
Τοποθεσία: Ζακυνθος


Επιστροφή στο Συζητήσεις

cron
  • Συνολικά υπάρχουν 17 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 με απόκρυψη και 17 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
  • Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 484 την Σάβ Απρ 27, 2024 5:40 pm
  • Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες