Σεβασμός...

Σεβασμός...

Δημοσίευσηαπό vasilis » Πέμ Μαρ 03, 2011 3:50 pm

Έχω συλλάβει τον εαυτό μου καθώς μιλούσα με κάτι παιδιά ξαφνικά να τρέχω να κρυφτώ από τον Ντίνο ο οποίος μου έκανε "αστειάκια" περνώντας με φόρα και ούριος πάνω από το κεφάλι μου, με κυνηγούσε και γελούσε. Τρεις φορές συνεχόμενες. Όταν κατέβηκε του είπα ενοχλημένος να μη το κάνει αυτό και γελώντας μου είπε ότι περνούσε πολύ ψηλά και ότι είμαι αδικαιολόγητα ένας χέστης. Ναι είμαι μεγάλος χέστης ειδικά άμα περνάει ο Ντίνος από πάνω μου. Παρόμια φάση έγινε και με τον Νίκο ο οποίος το έκανε μία φορά, τον παρακάλεσα να μην κάνει τέτοια αστειάκια αλλά αυτός το κατάλαβε και μου υποσχέθηκε ότι δεν θα το ξανακάνει.
Στην πτήση τα ίδια, τέρμα λοιπόν το κυνηγητούλι και η πλακίτσες με τον κάθε ατάλαντο. Στη πτήση δίνουμε πάντα χώρο στον άλλον και να μη κάνουμε ποτέ πλάκες. Σκέψου οτι ο άλλος μπορεί να έχει εμπλοκή η να του έχει κολλήσει το γκάζι η δεν ξέρω και εγώ τι και εξαιτίας σου να πάθει μεγάλη ζημιά. Πλάκες κάνουμε στην ταβέρνα.

Δηλώνω δημοσίως ότι:
αν πέσει κάποιος επάνω μου και μου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα υγείας θα τραβηχτεί πάρα πολύ άσχημα μαζί μου όσο φίλος μου και να είναι.
Τέλος.
Άβαταρ μέλους
vasilis
Friend
 
Δημοσ.: 289
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2007 10:24 pm
Τοποθεσία: Greece

Δημοσίευσηαπό vasilis » Πέμ Μαρ 03, 2011 4:06 pm

Όταν πετάμε με παρέα, είναι υποχρέωση μας:
1) να προσπαθούμε να μη δίνουμε ρότορες στους άλλους
2) να γνωρίζουμε πόσοι είναι στον αέρα και να τους μετράμε κάθε λίγο ώστε να ξέρουμε τι μας γίνετε
3) να γνωρίζουμε ότι αν πίσω από εμάς είναι ο ήλιος αυτός που βρίσκετε μπροστά μας πιθανών να μη μας έχει δει γιατί τυφλώνετε από τις ακτίνες του ηλίου.
4) να γνωρίζουμε ότι αυτός που πετάει από κάτω μας δεν μας βλέπει και μπορεί να γκαζώσει απότομα
5) όταν ερχόμαστε face to face με κάποιον άλλον στρίβουμε δεξιά
6) αν θέλουμε να κάνουμε ακροβατικά να ελέγχουμε ότι δεν είναι κανένας κοντά μας
7) όταν πηγαίνουν ταυτόχρονα δυο για προσγείωση οι πιο έμπειροι πρέπει να δίνουν προτεραιότητα στον καινούργιο
8.) να μην επιμένουμε σε κανέναν να πετάξει αν αυτός κρίνει οτι δεν πρέπει
9) δεν κάνουμε πλάκες

Ντίνο, αν τηρούμε όλα αυτά θα πάψω να είμαι χέστης

ΥΠ. δεν τους έχω βγάλει εγώ απο το μυαλό μου αυτούς τους νόμος, είναι οι κανόνες του αθλήματος. Όποιος δεν ακoλουθεί αυτούς τους ΚΑΝΟΝΕΣ δεν πρέπει να πετάει μαζί μας.
Άβαταρ μέλους
vasilis
Friend
 
Δημοσ.: 289
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2007 10:24 pm
Τοποθεσία: Greece

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Πέμ Μαρ 03, 2011 4:32 pm

ßóùò ðÜíù óôç ÷áñÜ ìáò üôáí ðáßæïõìå, îå÷íÜìå ïôé ôá êñéôÞñéá ðïõ ÷ñçóéìïðïéïýìå åßíáé äéêÜ ìáò, êáé äåí ôáéñéÜæïõí áðáñáßôçôá êáé óôïí Üëëï..

ðñïóùðéêÜ ìïõ Ýêáíå åíôýðùóç ôï åîÞò óôï control ðñéí êáíá 2âäüìáäï ìå Ýíá öéëï...



ðÞãáéíá íá ôïí "ðåéñÜîù", ÷ùñßò íá ôï óõíåéäçôïðïéþ!!
ßóùò êáôé óáí áõôü ðïõ ëåò "åðéÜóá ôïí åáõôü ìïõ íá ðçãáßíåé íá êñõöôåß"...

å åãþ Ýðéáóá ôïí åáõôü ìïõ íá ðçãáßíåé íá "ðåéñÜîåé" ! ...
áëëÜ äåí íüìéæá ïôé Ý÷ù êÜðïéá êáêÞ ðñüèåóç... ïðüôå íïìßæù ïôé áí äåí ôï ðáñáôçñïýóá, êáé ôåëéêá ôïí åíï÷ëïýóá ôïí Üëëï, êáé óôåíï÷ùñéüôáí...
ôüôå èá óôåíï÷ùñéüìïõí åãþ ðñþôïò, åðåéäÞ Ýôóé áðëÜ áóõíáßóèçôá, ðñïÝêõøå óôåíï÷þñéá óôï ÷þñï...
Άβαταρ μέλους
jollyroger
Friend
 
Δημοσ.: 318
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 28, 2010 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό petros vlahos » Πέμ Μαρ 03, 2011 5:44 pm

απο πλακα τελικα γινονται και τα ατυχηματα,συμφωνω μαζι σου Βασιλη
και καλα κανεις και γραφεις τους κανονες γιατι πιστευω λιγοι τους
γνωριζουν!!!
η απογειωση ειναι προαιρετικη!
η προσγειωση ειναι παντα υποχρεωτικη!
Άβαταρ μέλους
petros vlahos
Friend
 
Δημοσ.: 477
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2011 7:25 am
Τοποθεσία: Malia Crete

Δημοσίευσηαπό vasilis » Πέμ Μαρ 03, 2011 5:49 pm

[quote="JollyRoger"] ίσως πάνω στη χαρά μας όταν παίζουμε.. [quote]

Μιχάλη, αν ποτέ χτυπήσω σιγουρα δεν θέλω να χτυπησω επιδή κάποιος άλλος ήτανε χαρούμενος και έκανε πλάκες με μία έλικα που στρυφογυρίζει σαν τρελή, δεν πρέπει να παίζουμε όσο χαρούμενοι και να είμαστε.
το μοτέρ μου το βάζω μπροστά απο την έλικα και είναι επιπώλεο, αλλά γιατι κανείς ποτέ δεν ενοχλήθηκε με αυτό? γιατί απλά δεν συμετέχουν σε αυτό το κυνδινο.
εγώ μιλάω για ενέργειες άλλων που με θέλουν να συμετέχω στις δικές τους επιπωλεότητες.
Άβαταρ μέλους
vasilis
Friend
 
Δημοσ.: 289
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2007 10:24 pm
Τοποθεσία: Greece

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Πέμ Μαρ 03, 2011 7:06 pm

äåí ìðïñþ íá ðéóôÝøù óå êáìßá ðåñßðôùóç ïôé õðÜñ÷åé êÜðïéïò ðïõ èá Þèåëå íá ðåôÜôå ðáñÝá, êáé èá Þèåëå íá ÷ôõðÞóåéò...


ðÜíôùò ðñïóùðéêÜ áð ïôé ìðïñþ íá èõìçèþ... üôáí êÜíù êáìéá ìëêßá áóôåßï... ôï ãåãïíüò ïôé óå ðñþôç öÜóç äå ôï ðáñáäÝ÷ïìáé Üìá ìå êñÜîåé ï Üëëïò... åßíáé åðåéäÞ èåùñþ ëéãüôåñç ôç æçìéÜ...

ïôé äçëáäÞ, Ýãéíå ðïõ Ýãéíå ç ìáëáêßá áóôåßï, îåíÝñùóå ðïõ îåíÝñùóå ï Üëëïò, îåíÝñùóá êé åãþ... áí ôïõ äåßîù ïôé îåíÝñùóá êé üëáò, äåí âïçèÜù óå êÜôé...

Þ ßóùò Ýôóé ôï êáôáëáâáßíù... åðåéäÞ åßíáé ç ßäéá ìáëáêßá óêÝøç ðïõ ðñïêÜëåóå ôç ìáëáêßá áóôåßï... ðñÜãìá ðïõ üìùò óçìáßíåé ïôé äåí Ý÷ù êáé ðïëõ åðéëïãÞ åð áõôÞò åêåßíç ôç óôéãìÞ...

ðáíôùò óßãïõñá Ý÷ù êÜíåé êé åãþ ôÝôïéá "áóôåéá", ðïõ íá ìçí åß÷áí ôçí áíáìåíüìåíç áíôáðüêñéóç... åóý; :p


õã. ðñïôåßíù ðáñáäåéãìáôéêü ìáóôßãùìá, óôç ó÷åôéêÞ ãéïñôÞ, ðñïò áðïêáôÜóôáóç ôçò ôÜîåùò
Άβαταρ μέλους
jollyroger
Friend
 
Δημοσ.: 318
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 28, 2010 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό aimilios » Πέμ Μαρ 03, 2011 8:13 pm

vasilis έγραψε:Όταν πετάμε με παρέα, είναι υποχρέωση μας:
1) να προσπαθούμε να μη δίνουμε ρότορες στους άλλους
2) να γνωρίζουμε πόσοι είναι στον αέρα και να τους μετράμε κάθε λίγο ώστε να ξέρουμε τι μας γίνετε
3) να γνωρίζουμε ότι αν πίσω από εμάς είναι ο ήλιος αυτός που βρίσκετε μπροστά μας πιθανών να μη μας έχει δει γιατί τυφλώνετε από τις ακτίνες του ηλίου.
4) να γνωρίζουμε ότι αυτός που πετάει από κάτω μας δεν μας βλέπει και μπορεί να γκαζώσει απότομα
5) όταν ερχόμαστε face to face με κάποιον άλλον στρίβουμε δεξιά
6) αν θέλουμε να κάνουμε ακροβατικά να ελέγχουμε ότι δεν είναι κανένας κοντά μας
7) όταν πηγαίνουν ταυτόχρονα δυο για προσγείωση οι πιο έμπειροι πρέπει να δίνουν προτεραιότητα στον καινούργιο
8.) να μην επιμένουμε σε κανέναν να πετάξει αν αυτός κρίνει οτι δεν πρέπει
9) δεν κάνουμε πλάκες

Ντίνο, αν τηρούμε όλα αυτά θα πάψω να είμαι χέστης

ΥΠ. δεν τους έχω βγάλει εγώ απο το μυαλό μου αυτούς τους νόμος, είναι οι κανόνες του αθλήματος. Όποιος δεν ακoλουθεί αυτούς τους ΚΑΝΟΝΕΣ δεν πρέπει να πετάει μαζί μας.

Συμφωνω με το Βασιλη υπαρχουν κανονες και πρεπει να τους τηρουμε για την ασφαλεια την δικη μας αλλα προπαντων και των αλλων.Εχω κανει βεβαια κι'εγω πολλες τετοιες μλκς, και ισως για τον εαυτο μας να μην μας νοιαζει αλλα οι αλλοι δεν φταινε σε τιποτα. Η λεξη χεστης δεν χωραει σε τετοιες ενεργειες. Μια παροιμια λεει οτι" μια ζωντανη κοτα εχει περισσοτερο μελλον απο ενα πεθαμενο λιονταρι" και εγω προτιμω να ειμαι το "πουλερικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

υ.γ.οταν δυο πιλοτοι πηγαινουν για προσγειωση προτεραιοτητα εχει αυτος που πετα σε χαμηλοτερο υψος.
aimilios
Άβαταρ μέλους
aimilios
Friend
 
Δημοσ.: 488
Εγγραφή: Τρί Απρ 25, 2006 2:39 pm
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Δημοσίευσηαπό vasilis » Πέμ Μαρ 03, 2011 8:22 pm

JollyRoger έγραψε:δεν μπορώ να πιστέψω σε καμία περίπτωση οτι υπάρχει κάποιος που θα ήθελε να πετάτε παρέα, και θα ήθελε να χτυπήσεις...


όχι με τίποτα, δεν υπάρχει αυτή η περίπτωση
Με τον Ντίνο "Ακράτητο" αγαπιόμαστε πάρα πολύ απο την πρώτη στιγμή που γνωριστήκαμε, ξέρω αν μου συμβεί κάτι καλό θα χαρεί πραγματικά, δεν είναι γρουσούζης. Αλλά μη τρακάρουμε κιόλας
και αν ανάφερα το όνομα του είναι γιατί πετάμε σχεδόν πάντα μαζί
Άβαταρ μέλους
vasilis
Friend
 
Δημοσ.: 289
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2007 10:24 pm
Τοποθεσία: Greece


Επιστροφή στο Συζητήσεις

cron
  • Συνολικά υπάρχουν 6 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 με απόκρυψη και 6 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
  • Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 605 την Κυρ Ιουν 02, 2024 10:55 pm
  • Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες